iph@iph.bydgoszcz.pl
(52) 32-222-79

Aktualności


Warsztaty

Warsztaty "Kapitał społeczny. Koncept naukowy czy dźwignia wzrostu gospodarczego?" ...

Kategoria: kig
Napisał: iphbydgoszcz

W codziennym życiu dochodzi do niezliczonej ilości interakcji międzyludzkich. Jedni świadczą pracę i zarządzają, inni angażują się w działalność pro publico bono. W każdym przypadku dochodzi do jakiegoś współdziałania z innymi ludźmi. Nagromadzone w długim okresie efekty zewnętrzne interakcji społecznych i ekonomicznych, w postaci zaufania i norm współpracy, stanowią definicję kapitału społecznego. Czy można wpłynąć na budowę kapitału społecznego? Czy jest on warunkiem rozwoju gospodarczego?

Komitet Dialogu Społecznego KIG zaprasza do udziału w warsztacie „Kapitał społeczny. Koncept naukowy czy dźwignia wzrostu gospodarczego?”, który odbędzie się w dniu 11 października 2017 o godz. 10.00 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie.

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja wyników badania „Problemy i wyzwania w organizacjach – znaczenie kapitału społecznego” zrealizowanego na zlecenie House of Skills, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Komitetu Dialogu Społecznego KIG. W części dyskusyjnej eksperci będą rozmawiać na temat poziomu świadomości w zakresie kapitału społecznego wśród pracowników oraz o jego znaczeniu w funkcjonowaniu społeczeństwa i wpływu na gospodarkę.

Warsztat będzie wstępem do szerszej dyskusji o przemianach społecznych, która odbędzie się podczas 8 Kongresu Innowacyjnej Gospodarki w Warszawie.

W dyskusji panelowej udział wezmą:

prof. dr hab. Krzysztof Jasiecki, socjolog, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Komitetu Dialogu Społecznego KIG
Ewa Kastory, Senior Partner, House of Skills
Jacek Kowalski, ekspert Komitetu Dialogu Społecznego KIG, członek zarządu ds. zasobów ludzkich Orange Polska
Artur Nowak-Gocławski, założyciel i szef biznesowej Grupy ANG oraz Fundacji Będę Kim Zechcę
Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna, członki zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

 

Moderatorem spotkania będzie Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka, Radio ZET.

Agenda i rejestracja: http://mttp.pl/rejestracja/kapital-spoleczny

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Do zobaczenia!
Zespół Komitetu Dialogu Społecznego

Krajowa Izba Gospodarcza
Sejmik Gospodarczy